با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آشنایی با برخی کانال‌های برتر یوتیوب در حوزه امنیت سایبری
عکس : کانال‌های برتر یوتیوب در حوزه امنیت سایبری
.

در عصری که اتکای ما به فناوری به اوج خود رسیده است اهمیت امنیت سایبری را نمی‌توان نادیده گرفت. پیچیده‌شدن سریع تهدیدات سایبری مستلزم یادگیری و آگاهی مداوم برای محافظت از حضور ما در محیط آنلاین است. یوتیوب، به عنوان یک پلتفرم پویا، دانش چشمگیری درباره امنیت سایبری برای علاقه‌مندان، حرفه‌ای‌ها و تازه‌کارها ارائه می‌دهد.به گزارش سرویس اخبار اینترنت و شبکه سایت شات ایکس و به نقل از ایتنا در این مطلب با برخی از بهترین کانال‌های یوتیوب برای امنیت سایبری آشنا خواهیم شد.

1. پاوردمارک:

PowerDMARC یک نقش‌آفرین برجسته در حوزه راهکارهای احراز هویت ایمیل و متخصص در مبارزه با جعل ایمیل و حملات فیشینگ است. کانال یوتیوب آنها به دلیل ارائه محتوای روشنگر در مورد امنیت ایمیل، اجرای DMARC و دیگر موضوعات مهم امنیت سایبری مورد تحسین قرار گرفته است. این کانال، از درس‌های آموزنده گرفته تا آگاهی از تاکتیک‌های کلاهبرداری، برای کاربران این امکان را فراهم می‌آورد که از ایمیل خود به طور موثر محافظت کنند.

2. هک5:

Hak5 یک کانال شناخته‌شده امنیت سایبری یوتیوب است که طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله هک، ابزارهای امنیت سایبری، حریم خصوصی و ابزارهای فناوری را تحت پوشش قرار داده است. تیم Hak5 فناوری‌های پیشرفته را بررسی می‌کند، تجهیزات و نرم‌افزار را ارزیابی می‌کند، و درس‌های آموزشی و سرگرم‌کننده ابزار امنیت سایبری را ارائه می‌دهد.


3. نتورک‌چانک:

هدف کانال یوتیوب NetworkChuck این است که ایده‌های دشوار امنیت سایبری را برای بینندگان غیرفنی و مبتدیان قابل درک کند. این کانال از طریق تصاویر جذاب و توضیحات قابل درک، شامل دوره‌های مختلف امنیت سایبری برای کسانی است که تازه وارد این حوزه شده‌اند، و موضوعات پیچیده را به بینش‌های قابل هضم تقسیم می‌کند.

4. جان هاموند:

کانال یوتیوب John Hammond به مسابقات امنیت سایبری، چالش‌های فتح پرچم (CTF) و آموزش‌های عملی هک اختصاص دارد. جان با اشتیاق و علاقه فراوان بینندگان را از طریق حل مسائل پیچیده به صورت آنی راهنمایی می‌کند و بینش‌های ارزشمندی را در مورد دنیای چالش‌های امنیت سایبری ارائه می‌دهد.

 

5. مربی سایبری:

کانال یوتیوب Cyber Mentor منبعی مناسب برای آموزش‌های هک اخلاقی‌مند، تست نفوذ و امنیت سایبری است. هیث آدامز، خالق این کانال، نمایش‌های گام به گام ابزارها و تکنیک‌های مختلف امنیت سایبری را با تمرکز بر توسعه مهارت‌های عملی ارائه می‌دهد.

 

همچنین، از سایر کانال‌های برتر در این حوزه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

MalwareTech

Thycotic

Security Weekly

LiveOverflow

IppSec

 

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام