با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ساخت پهپادهای چندطیفی برای تشخیص آفات محصولات کشاورزی
عکس : استفاده از پهپاد در کشاورزی

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس از دیروز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ در محل پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه شاهد برگزاری بیش از ۴۰‌ کارگاه و رویداد فناورانه با حضور متخصصان برگزیده زیست‌بوم فناوری کشور هستیم.

محمد زینعلی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده پهپاد های سم‌پاش و بذرپاش در سلسله رویدادهای هاب‌رسانه نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴ درباره نحوه تولید و تجاری‌سازی این محصول گفت: پهپاد های سم‌پاش، امکان طیف‌سنجی، نقشه‌خوانی و مسیریابی را با تجهیز نرم‌افزارهای توپوگرافی و جهت‌یاب دارد.

زینعلی افزود: در قسمت محلول‌پاشی، چند نازل وجود دارد؛ این پهپاد ها مجهز به چند مخزن هستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری کشاورزی سایت شات ایکس و به نقل از آنا وی گفت: ناز‌ل‌های میکرومتری این پهپادها، قابلیت پودرکردن دانه‌های سم را دارد و همین مورد، تأثیرگذاری پهپاد را در فرآیند سم‌پاشی، افزایش می‌دهد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان به تفاهم‌نامه‌ها و همکاری‌های اجرایی با شرکت‌های دیگر اشاره کرد و گفت: تا کنون، حدود ۱۰۰ پروژه داخلی را اجرایی‌سازی کرده‌ایم که بیشتر آن‌ها متعلق به بخش خصوصی و زمین‌های کشاورزی کشاورزان بوده است.

زینعلی با بیان اینکه این پهپادها یک محصول خدماتی است، گفت: بسته‌های آموزشی هدایت پهپاد ‌و هدایت دستگاه نیز توسط متخصصان شرکت ارائه می‌شود. این خدمات آموزشی به‌صورت بسته‌های مجازی و ‌وبینارها، ارائه می‌شود.

وی به یکی دیگر از دستاوردهای جدید این شرکت اشاره کرد و افزود: حدود یکسال است که مشغول ساخت پهپاد‌های چندطیفی هستیم، این پهپادها برای تشخیص آفت روی محصولات کشاورزی کاربرد دارد.

زینعلی به بهره‌گیری از هوش مصنوعی در ساخت این پهپادها اشاره کرد و گفت: در قسمت پردازنده‌ها و تشخیص‌دهنده‌های این پهپادها از هوش مصنوعی، استفاده شده است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، درباره صادرات پهپادهای بذرپاش و سم‌پاش ساخت این شرکت گفت: اکنون به‌دنبال صادرات این پهپادها به کشور عراق هستیم.

زینعلی به میزان فروش این پهپادها در استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: استان فارس و خوزستان، بیشترین خریداران این پهپادها بوده‌اند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین