با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
کاربرد حیرت‌انگیز مایع‌ ظرف‌شویی در هواپیمای بوئینگ
عکس : بوئینگ 737 مکس
.

تینا مزدکی: یکی از محققان FAA مکانیک‌های اسپیریت را در حالی دیده بود که مایع ظرف‌شویی (بله، همان مایعی که خانه‌ها استفاده می‌شود!)، را روی درزگیر بوئینگ 737 مکس می‌ریزند تا به‌عنوان روان کننده عمل کند. این محقق همچنین دیده بود که از یک کارت کلید هتل برای مطمئن شدن از بسته بودن درب هواپیما استفاده می‌کنند.به گزارش سرویس اخبار فناوری های هوافضا سایت شات ایکس و به نقل از خبرآنلاین سخنگوی اسپیریت در صحبت با تایمز ادعا می‌کند که این شرکت استفاده از صابون ظرف‌شویی را انتخاب کرده است زیرا خواص شیمیایی خاص آن، درزگیر درب را درگذر زمان تخریب نمی‌کند، همچنین برای کمک به جلوگیری از پارگی یا برآمدگی‌هایی که هنگام نصب به وجود می‌آید مورداستفاده قرار می‌گیرد.


مایع‌ ظرف‌شویی
عکس : مایع‌ ظرف‌شویی

به ‌نظر می‌رسد مایع ظرف‌شویی اولین محصول خانگی نیست که اسپیریت از آن استفاده کرده است. به گفته سخنگوی اسپیریت محصولات دیگری شامل وازلین، نشاسته ذرت و پودر تالک درگذشته مورداستفاده آن‌ها قرارگرفته است اما این مواد خطر تخریب درزگیر را درگذر زمان به همراه دارند.

اسپیریت حتی برای استفاده از کارت هتل هم دلیل داشت. سخنگوی اسپیریت می‌گوید از این کارت‌ها برای اندازه‌گیری فاصله بین درزگیر و درب استفاده می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند که مکانیک‌ها ابتدا سعی کردند از ابزارهای دیگر استفاده کنند اما متوجه شدند که آن‌ها به‌اندازه کافی انعطاف‌پذیر نیستند تا شکاف را بدون آسیب رساندن به درزگیر اندازه‌گیری کنند.

البته این شرکت ادعا می‌کند که درحال‌توسعه ابزاری است که مانند کارت کلید عمل می‌کند. سخنگوی اسپیریت، طی مصاحبه اخیر با تایمز گفت: «مردم به کارت کلید هتل یا مایع‌ ظرف‌شویی نگاه می‌کنند و فکر می‌کنند که این کار نادرست است. درصورتی‌که این درواقع یک رویکرد نوآورانه برای حل یک مشکل است.»

FAA تحقیقات خود، در مورد شرکت بوئینگ و شرکت اسپیریت را پس از سروصدای زیادی که ماجرای هواپیمای 737 مکس برپا کرد، آغاز کرد. از آن زمان، برخی اعضای این شرکت‌ها استعفا داده‌اند و مسافران گزارش‌هایی از حوادث مختلف در هواپیمای بوئینگ می‌دهند؛ بنابراین حوادث پیش‌آمده حساسیت فدرال را برانگیخته است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین