با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رولز رویس، عکس پیچیده‌ترین ساعت در گران‌ترین خودروی جهان
عکس : رولزرویس

حتی خودروی سطح پایه رولزرویس ، یعنی سدان گوست، حدود ۳۵۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت؛ اما در مقایسه با لوکس‌ترین خودروی این شرکت، معمولی و ارزان قیمت به نظر می‌رسد، خودرویی که گفته می‌شود بیش از ۳۰ میلیون دلار (معادل هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان!) قیمت دارد!

به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از خبرآنلاین تنها چهار دستگاه از این خودروی خیره‌کننده در حال ساخت است که هر کدام متناسب با سفارشات مالک بسیار ثروتمند خود طراحی شده‌اند.

رولز رویس به تازگی سومین نسخه دراپ تیل را معرفی کرده است. سری اول به رنگ La Rose Noire و سری دوم دارای یک طرح رنگ بنفش بود؛ اما سری سوم دراپ تیل به نام Droptail Arcadia، با رنگ سفید و تزئینات چوبی تکمیل شده است.

طراحان رولزرویس یک طرح رنگی دو رنگ را ایجاد کردند که شامل رنگ سفید و مشکی است و با بخش‌های فیبرکربنی که برای اولین بار روی یک دراپ تیل به رنگ نقره‌ای رنگ می‌شوند، جفت می‌شود. اما زمانی که این خودرو در کارگاه رنگ سپری کرده، در مقایسه با ساعاتی که برای ایجاد و تکمیل تزئینات چوبی آرکادیا صرف شده، چیزی نیست!

۲۳۳ تکه چوب روی خودرو وجود دارد که ۷۶ قطعه آن تنها در قسمت عقب قرار گرفته و مهندسان مجبور بودند از تکنیک‌های فرمول یک برای ساخت یک فیبرکربن سفت استفاده کنند تا بتوانند چوب را روی آن نصب کنند.

در مجموع، بیش از ۸۰۰۰ ساعت زمان برای کار توسعه جزئیات چوبی صرف شده است. در حالی که این کار در حال انجام بود، تیم دیگری پنج ماه را صرف مونتاژ پیچیده‌ترین صفحه ساعتی که تا به حال روی یک رولزرویس نصب شده، کرد!

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین