با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تکناک
تکناک
تقویم
چهارشنبه 20 تیر 1403
ساینا چمنی نویسنده : ساینا چمنی
.
ساخت یک چت بات هوش مصنوعی برای پیش‌بینی آب و هوا
عکس : ساخت یک چت بات هوش مصنوعی برای پیش‌بینی آب و هوا

واشنگتن پُست به‌تازگی یک چت‌ بات هوش مصنوعی ساخته‌ است که به سؤالات کاربران در مورد پیش‌بینی آب و هوا پاسخ می‌دهد.

به گزارش سرویس اخبار هوش مصنوعی سایت شات ایکس و به نقل از تکناک واشنگتن پُست به‌تازگی یک چت‌ بات هوش مصنوعی ساخته‌ است که به سؤالات کاربران در مورد پیش‌بینی آب و هوا پاسخ می‌دهد.

در بین پاسخ‌ها، پیوندهایی به مقالاتی که این چت‌بات برای تولید پاسخ خود استفاده کرده، به همراه قطعۀ مربوطه که اطلاعات خود را از آن استخراج کرده است، خواهید یافت. این ابزار مبتنی بر یک مدل زبان بزرگ از OpenAI است، امّا واشنگتن پُست در حال آزمایش مدل‌های هوش مصنوعی از Mistral و Meta’s Llama نیز می‌باشد.

وقتی از وینت خوسلا، مدیر ارشد فناوری واشنگتن پُست در مورد احتمال اطلاعات نادرست پرسیده شد، گفت:

«Climate Answers پاسخی به سؤالاتی که جوابی برای آنها ندارد، ارائه نمی‌دهد. اگر این چت‌بات پاسخ سؤالی را نداند، ترجیح می‌دهد بگوید نمی‌دانم تا اینکه جوابی اشتباه بسازد. با وجود این، ما قصد داریم این ابزار را تا هنگام عرضه، بیشتر امتحان کنیم.»

واشنگتن پُست تنها رسانۀ خبری نیست که به آرشیو اطلاعات خود برای تقویت یک چت‌ بات هوش مصنوعی متکی است. در ماه مارس، فایننشال تایمز آزمایش Ask FT را آغاز کرد که مشترکان از این چت‌بات می‌توانند برای دریافت پاسخ در مورد موضوعات مرتبط با گزارش‌های این رسانه استفاده کنند. در همین حال، ناشران دیگری مانند: News Corp، Axel Springer، Dotdash Meredith، The Verge و Vox Media، به مشارکت در صدور مجوز با OpenAI پرداخته‌اند.

اگرچه این چت‌بات جدید در حال حاضر فقط قادر است سؤالات مربوط به مسائل آب و هوا را جواب دهد، امّا امکان گسترش آن در سایر موضوعاتی که این رسانه پوشش می‌دهد نیز وجود دارد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین