با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چرا باید دوربین لپ‌تاپ را بپوشانیم؟
عکس : چرا باید دوربین لپ‌تاپ را بپوشانیم؟

اين هکرها به منظور هک کردن وب‌کم و دسترسی غیرمجاز به دوربین موجود در لپ تاپ ها، ابزارهای متعدد و گوناگونی را در اختیار دارند که این موضوع سبب شده است امنیت این جز سخت افزاری تا حدود زیادی شکننده باشد.

بهترین راهکار برای جلوگیری از جاسوسی از طریق دوربین، پوشاندن آن با برچسب یا نوار چسب است.

این راهکاری است که مردم معمولی می‌توانند به راحتی انجام دهند، ولی حتی چهره‌های مطرحی مانند مارک زاکربرگ، بنیانگذار شرکت متا، نیز از آن استفاده می‌کنند.

جیمز کوبی، رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا، نیز پوشاندن وبکم لپ‌تاپ را یکی از بهترین و منطقی‌ترین راهکارها برای مقابله با جاسوسی توصیه کرده است.

او حتی در یکی از مصاحبه‌های خود اظهار داشت که پوشاندن وبکم لپ‌تاپ را حتی به زنان خانه‌دار و کودکان نیز که اطلاعات مهمی در دستگاه خود ندارند، توصیه می‌کند.

بنابراین، اگر از امنیت سایبری خود نگران هستید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، پوشاندن دوربین لپ‌تاپ خود با یک برچسب یا نوار چسب است.

آیا به دنبال راهکارهایی هستید تا از هک دوربین لپ‌تاپ و گوشی‌تان جلوگیری کنید؟

با رعایت چند راهکار ساده، می‌توانید امنیت سایبری خود را تضمین کنید:

ابتدا، اپلیکیشن‌های ناشناسی که در منابع نامشخصی آپلود شده‌اند را نصب نکنید و نرم‌افزارهای مورد نیاز را تنها از وب‌سایت‌های معتبری همچون پلی‌استور و اپ‌استور دانلود کنید. همچنین، حواستان به لینک‌های ناشناسی که از طریق ایمیل، پیامک و وب‌سایت‌ها دریافت می‌کنید، باشد و کلیک نکنید.

آپدیت منظم سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای شما، یکی دیگر از راهکارهای مهم برای جلوگیری از هک دوربین‌های لپ‌تاپ و گوشی است. همچنین، حواستان به برنامه‌هایی باشد که برای اجرا نیاز به دسترسی به دوربین شما دارند، و اجازه‌ دسترسی به دوربین را برای تمامی برنامه‌ها فعال نکنید.

در صورت مشاهده فعالیت مشکوک در گوشی خود، به پلیس فتا گزارش دهید. همچنین، برای پاک‌سازی تلفن‌همراه خود، گوشی را ریست فکتوری کنید یا به یک متخصص تحویل دهید تا راهکارهای جلوگیری از هک دوربین گوشی را اعمال کند. با رعایت این راهکارها، می‌توانید از امنیت سایبری خود و دوربین‌های لپ‌تاپ و گوشی‌تان مطمئن باشید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین