با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شیشه اتوبوس تبدیل به راهنمای تور می‌شود!
عکس : استفاده از شیشه اتوبوس به عنوان راهنمایی تور
.

اگر در یک اتوبوس گردشگری شهری حضور داشته باشید، به احتمال زیاد دلتان نمی‌خواهد از جاذبه‌هایی که از کنار آنها رد می‌شوید بی توجه عبور کنید یا باید آنها را در تلفن همراه هوشمند خود جستجو کنید.

اینجاست که نمایشگر تعاملی واقعیت افزوده(AR) خودرو با نشان دادن اطلاعات مربوطه بر روی شیشه به کمک شما می‌آید.به گزارش ایسنا، این فناوری که قرار است هفته آینده در نمایشگاه CES معرفی شود، توسط موسسه تحقیقات فناوری صنعتی کره جنوبی(ITRI) توسعه یافته است.

در هر پنجره اتوبوس، یک دوربین ردیابی چشم در بخش بالایی قرار می‌گیرد و یک صفحه نمایش لمسی شفاف میکروال‌ای‌دی(microLED) تمام سطح داخلی شیشه را می‌پوشاند. همانطور که مسافر از پنجره به بیرون نگاه می‌کند، سیستم به طور مداوم جهت نگاه او را ردیابی می‌کند.

با در نظر گرفتن داده‌های جی‌پی‌اس(GPS) برای تعیین سرعت و موقعیت جغرافیایی خودرو در لحظه، می‌توان تشخیص داد که فرد در لحظه کدام جاذبه خاص را مشاهده می‌کند. این سیستم از این اطلاعات برای نمایش عکس کوچکی از جاذبه گردشگری روی صفحه میکروال‌ای‌دی استفاده می‌کند که در کنار جاذبه اصلی پشت شیشه به نمایش در می‌آید.

اگر شخصی بخواهد در مورد چیزی که به آن نگاه می‌کند بیشتر بداند، کافی است روی آن عکس ضربه بزند. انجام این کار باعث می‌شود که اطلاعات در کادرهای متنی که در اطراف نمای آن جاذبه گردشگری قرار می‌گیرند، ظاهر شود.

لازم به ذکر است که این فناوری را می‌توان در پنجره‌های قطار، قایق‌های گردشگری یا سایر وسایل نقلیه دیگر نیز گنجاند. در واقع موسسه تحقیقات فناوری صنعتی کره جنوبی، در حال حاضر از فناوری بسیار مشابهی که در شیشه آکواریوم‌های عمومی استفاده شده که به مردم درباره ماهی‌هایی که مشاهده می‌کنند، می‌گوید، بهره برده است.

منبع: آی‌ای

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام