با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
استند-آپ جرج کارلین با هوش مصنوعی تولید شد
عکس : استند-آپ جرج کارلین با هوش مصنوعی
.

بیش از ۱۵ سال پس از مرگ « جرج کارلین »، یک استند-آپ کمدی به نام « جرج کارلین : خوشحالم که مرده‌ام» (George Carlin: I’m Glad I’m Dead) با هوش مصنوعی تولید و پخش شد.

این استند-آپ یک ساعته که با هوش مصنوعی کمدی « دودزی » ( Dudesy ) ساخته شده، سه‌شنبه این هفته از طریق یوتیوب در دسترس قرار گرفت.«دودزی» در ابتدای ویدیو می‌گوید: «فقط می‌خواهم کاملاً روشن بگویم که آنچه می‌شنوید جرج کارلین نیست. این تقلید من از جرج کارلین است که دقیقاً به همان روشی که یک انسان از کسی تقلید می‌کند توسعه داده شده. من به تمام آثار جرج کارلین گوش دادم و تمام تلاشم را کردم تا صدا، آهنگ و نگرش او و نیز موضوعی را که فکر می‌کنم امروز می‌توانست برایش جالب باشد، تقلید کنم. بنابراین مانند اندی کافمن که خود را شبیه الویس کرده یا مثل ویل فرل که خود را جرج دبلیو بوش معرفی می‌کند، به این استند-آپ فکر کنید.»

در این ویدیو تصاویری مرتبط با موضوع استند-آپ به نمایش گذاشته می‌شود که توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند. نسخه مصنوعی کارلین به موضوعات بحث‌برانگیزی مانند کشتار جمعی، نظام طبقاتی آمریکا، پلتفرم‌های استریم، شبکه‌های اجتماعی و حتی هوش مصنوعی می‌پردازد.

کارلین مصنوعی می‌گوید: «یک حوزه فعالیت وجود دارد که بیشتر توسط هوش مصنوعی تهدید می‌شود – شغلی که به احتمال زیاد به دلیل هوش مصنوعی کاملاً محو خواهد شد: استند-آپ کمدی». می‌دانم که تمام استند-آپ کمدین‌های در سراسر جهان در حال حاضر چه می‌گویند: «من یک هنرمند هستم و فرم هنری من چنان خلاقانه، بسیار ظریف و دقیق است که ممکن نیست توسط یک ماشین تقلید شود.»»

این نسخه از کارلین در مقطعی به میلیاردرهایی چون «مارک زاکربرگ» مدیرعامل متا، «ایلان ماسک» مالک ایکس/توییتر و «جف بزوس» بنیان‌گذار آمازون طعنه می‌زند: «اگر از دیدن پرواز جف بزوس با موشک به فضا خسته شده‌اید، به مدت یک ماه از آمازون استفاده نکنید. شرکت خراب می‌شود، و بزوس می‌رود.»

«کلی کارلین»، دختر استند-آپ کمدین فقید، چهارشنبه این هفته در

شبکه اجتماعی ایکس بیانیه‌ای را در رابطه با این ویدیو منتشر کرده و می‌گوید: «پدر من برای تکامل هنرش یک عمر زندگی بسیار انسانی، ذهن و تخیل خود را صرف کرد. هیچ ماشینی جایگزین نبوغ او نخواهد شد. این محصولات تولید شده توسط هوش مصنوعی، تلاش‌های هوشمندانه‌ای برای بازسازی ذهنی هستند که دیگر هرگز وجود نخواهد داشت. اجازه دهید اثر هنرمند خودش گویا باشد. انسان‌ها چنان از نیستی می‌ترسند که نمی‌توانند اجازه دهند آنچه در آن ورطه افتاده همان‌جا بماند.»

او ادامه می‌دهد: «پیشنهادی دارم، چطور است که به برخی کمدین‌های زنده واقعی گوش بدهیم؟ اما اگر می‌خواهید به جرج کارلین واقعی گوش دهید، او ۱۴ استند-آپ دارد که می‌توانید در هر جایی پیدا کنید.».

منبع: سایت سی‌نما

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
واتساپاینستاگرام