با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مدیرعامل صرافی بایننس کناره‌گیری کرد
عکس : مدیرعامل صرافی بایننس
.

چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیرعامل صرافی بایننس از سمت خود کناره‌گیری کرد. CNBC گزارش داده که ژائو و صرافی ارزهای دیجیتال بایننس با دولت به توافق رسیده‌اند تا تحقیقاتی چند ساله از این شرکت انجام شود. همچنین 2.5 میلیارد دلار از اموال بایننس بابت تخلفاتش ضبط خواهد شد و این شرکت باید 1.8 میلیارد دلار جریمه نیز پرداخت کند. ژائو نیز قرار است 50 میلیون دلار جریمه بپردازد.

به گزارش رویترز، ژائو به مدت سه سال از هرگونه فعالیت در بایننس منع شده و همچنین به عنوان بخشی از توافق‌نامه مذکور، ژائو قرار است به نقض قوانین و اجبار یک موسسه مالی به دور زدن قانون Bank Secrecy Act اعتراف کند.بایننس، ژائو و چند نفر دیگر متهم به نقض قوانین ضد پولشویی و دور زدن تحریم‌های اقتصادی برای سود بردن از بازار ایالات متحده بدون در نظر گرفتن کنترل‌های مورد‌نیاز قوانین این کشور شده‌اند. طبق اسناد دادگاه، بایننس 900 میلیون دلار تراکنش مالی در جهت نقض تحریم های ایران بین سال‌های 2018 تا 2022 انجام داده است.

ژائو با انتشار بیانیه‌ای تائید کرده که از مدیرعاملی بایننس کناره‌گیری می‌کند و ریچارد تنگ (Richard Teng)، رئیس سابق بازارهای منطقه‌ای این شرکت، مسئولیت او را بر عهده خواهد گرفت. ژائو در ایکس نوشته است:

من امروز از مدیرعاملی بایننس کنار رفتم. این کار برایم آسان نبود. اما فکر می‌کنم که کار درستی کردم. من اشتباهاتی داشتم و باید مسئولیت آن‌ها را بپذیرم. این بهترین کار برای جامعه ما، بایننس و برای خودم است.

ژائو گفته که قصد دارد قبل از آنکه درگیر سرمایه‌گذاری جدیدی شود، استراحت کند. او نوشته: «من دیگر نمی‌توانم خودم را مدیرعامل یک استارتاپ ببینم. من از اینکه یک کارآفرین هستم راضی‌ام.»

در همین راستا، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌‌ای گفته است:

آن‌ها به‌طور عمدی از طریق پلتفرم خود به تروریست‌ها، مجرمان سایبری و سوء‌استفاده‌گران کودکان کمک می‌کردند. مجازات‌های امروز نقطه عطفی در صنعت ارزهای دیجیتال است تا مطمئن شویم همه از قوانین ایالات متحده تبعیت می‌کنند. هر موسسه‌ای که می‌خواهد از مزایای سیستم مالی آمریکا بهره‌‌مند شود، باید قوانین ما را رعایت کند، یا با عواقب آن مواجه شود.

گفتنی است صرافی بایننس همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد، اما تحت قوانین سختگیرانه‌تری قرار خواهد داشت. این شرکت باید تضمین دهد که مقررات ضد پولشویی را رعایت خواهد کرد. این شرکت همچنین باید یک ناظر مستقل منصوب کند.

خردادماه امسال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بایننس و ژائو شکایت کرد و آن‌ها را به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده و نقض قوانین موجود متهم کرد. SEC همچنین ادعا کرده که بایننس میلیاردها دلار از پول مشتریان را با سرمایه‌های خود ترکیب کرده است. SEC قبلا اتهامات مشابهی را علیه صرافی FTX نیز مطرح کرده بود.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین