با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مسی یا رونالدو؛ کدام‌ یک بیشتر پاس گل داده‌ است؟
عکس : مسی و رونالدو

لیونل مسی ، فوق ستاره آرژانتینی در یک آمار از رقیب سنتی‌اش کریستیانو رونالدو برتری عجیبی پیدا کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری ورزشی سایت شات ایکس و به نقل از العین رقابت لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در ۱۵ سال گذشته همیشه برای مخاطبان فوتبال لذت بخش بوده است. مقایسه آمار گل‌سازی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نشان از برتری کاپیتان آرژانتین دارد، اگرچه فوق ستاره پرتغالی هم رکوردهایی خاص به نام خودش ثبت کرده است. لیونل مسی بیشترین پاس گل را در تاریخ فوتبال به نام خود ثبت کرده است. این در حالی است که رونالدو هم با وجود متهم بودن به خودخواهی آمار جالب توجهی دارد.

مقایسه تعداد پاس گل لیونل مسی و کریستیانو رونالدو
عکس : مقایسه تعداد پاس گل لیونل مسی و کریستیانو رونالدو

کاپیتان آرژانتین با رکوردشکنی در دوران حرفه‌ای خود، در سطح باشگاهی و ملی ۴۱۲ پاس گل داده است.

مسی تنها بازیکن در تاریخ فوتبال جهان است که توانسته ۴۱۲ پاس گل را در فوتبال باشگاهی و ملی به نام خود به ثبت رساند.

مسی در طول دوران حرفه‌ای خود با پیراهن تیم‌های باشگاهی مختلفی که به میدان رفته، ۳۵۴ پاس گل به ثبت رسانده است؛ از جمله: ۳۰۳ پاس گل با بارسلونا، ۳۵ پاس گل با پاریس‌سن‌ژرمن و ۱۶ پاس گل با اینترمیامی.

مسی هم ۵۸ پاس گل در سطح ملی را به نام خود به ثبت رسانده است.

در جدیدترین آمار از این دو اسطوره فوتبال کریستیانو رونالدو هنوز نتوانسته به اندازه رقیب سنتی‌اش لیونل مسی گل‌سازی داشته باشد.

یک روز پیش بود که کریستیانو رونالدو به مرز ۸ پاس گل در تاریخ رقابت‌های یورو رسید که منجر به ثبت رکوردی جاودانه به فوق‌ستاره پرتغالی النصر شد.

دیدار تیم‌های ترکیه و پرتغال از هفته دوم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ با پیروزی ۰-۳ سلسائو به پایان رسید. با این برد، پرتغال ۶ امتیازی شد و به صدرنشینی خود در گروه F جام ملت‌های اروپا ادامه داد.

گل سوم پرتغال توسط برونو فرناندز روی پاس کریستیانو رونالدو به ثمر رسید. رونالدو پس از فرار از تله آفساید و تک‌به‌تک شدن با دروازه‌بان ترکیه، برونو را صاحب توپ کرد تا هم‌تیمی سابق او، دروازه خالی ترک‌ها را باز کند.

با این پاس گل ، کریستیانو رونالدو با رکورد کارل پوبورسکی برابری کرد و همراه با اسطوره فوتبال جمهوری چک، با ۸ پاس گل رکورددار بیشترین پاس گل در تاریخ یورو شد. Cr7 هم‌چنین با ۱۴ گل، آقای گل ادوار جام ملت‌های اروپا نیز به شمار می‌رود.

بر اساس آماری که سایت ترانسفرمارکت منتشر کرده، کریستیانو رونالدو در طول دوران حرفه‌ای خود در سطح باشگاهی، موفق به ثبت ۲۳۸ پاس گل به نام خود شده است.

رونالدو ۶ پاس گل با پیراهن اسپورتینگ لیسبون، ۱۳۱ پاس گل با پیراهن رئال مادرید، ۶۴ پاس گل با پیراهن منچستریونایتد، ۲۲ پاس گل با پیراهن یوونتوس و ۱۵ پاس گل با پیراهن النصر عربستان دارد.

کاپیتان پرتغال در سطح فوتبال ملی نیز ۴۷ پاس گل داده است.

برنده پنج توپ طلا تا به امروز در دوران حرفه‌ای خود در مجموع ۲۸۵ پاس گل به ثبت رسانده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین