با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
پلیس سایبری
پلیس سایبری
تقویم
پنجنشبه 30 شهریور 1402
Avatar
.
بازی آنلاین همچنان قربانی میگیرد
عکس : قربانیان بازی آنلاین
.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ؛ سرهنگ بهمنی، در تشريح اين خبر اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و با ارائه دستور قضائی مبنی بر اینکه که از حساب بانکی‌اش بدون اطلاع وی مبلغ 40میلیون تومان برداشت غیرمجاز صورت گرفته است تقاضای رسیدگی به موضوع را خواستار شد.

اين مقام انتظامي ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی و با بررسی‌های به عمل آمده در روند رسیدگی به پرونده، اقدامات لازم برای ردیابی وجوه برداشت شده صورت پذیرفت که مشخص گردید یک روز قبل مادر حسابی را افتتاح نموده و پس انداز خود را در این حساب قرار داده است و از حساب وی پول برداشت گردیده است.اين مقام انتظامي ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی و با بررسی‌های به عمل آمده در روند رسیدگی به پرونده، اقدامات لازم برای ردیابی وجوه برداشت شده صورت پذیرفت که مشخص گردید یک روز قبل مادر حسابی را افتتاح نموده و پس انداز خود را در این حساب قرار داده است و از حساب وی پول برداشت گردیده است.

وی افزود: این وجوه جهت خرید امتیازات خاص برای رفتن به مراحل بعدی و ارتقاء یک بازی آنلاین هزینه شده است که در نهایت با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا متهم مورد شناسایی قرار گرفت که فرزند خانواده بوده است و پس از هماهنگی پرونده به مقام قضایی انتقال یافت.

سرهنگ بهمنی گفت: از خطرات بازی های آنلاین، کلاهبرداری در قالب بازی‌های رایانه‌ای آنلاین است همان طور که پرنده‌های بسیاری در این زمینه در پلیس فتا تشکیل شده که برخی از کودکان و نوجوانان در بازی های رایانه‌ای و به ویژه آنلاین، حساب والدین و سایر نزدیکان خود را خالی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: والدین باید توجه داشته باشند که اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی‌های آنلاین در اختیار فرزندان خود قرار ندهند و در خصوص حریم خصوصی و آسیب‌های احتمالی آموزش‌های لازم را به فرزندانشان بدهند.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده موارد مشابه و ‏مجرمانه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس ‏www.cyberpolice.ir‏ و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین