با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
قابلیت یادداشت Notes برای نتایج جستجوی گوگل عرضه شد
عکس : قابلیت یادداشت Notes برای نتایج جستجوی گوگل
.

گوگل یک قابلیت جدید یادداشت Notes برای نتایج جستجوی خود معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا یادداشت‌های خود را به نتایج جستجویی که در وب پیدا می‌کنند اضافه نمایند.

قابلیت یادداشت Notes گوگل یک فضای شخصی برای کاربران فراهم می‌کند تا افکار و نظرات خود را درباره موضوعات جستجو ثبت کنند. این یادداشت‌ها خصوصی نیستند، بلکه به صورت عمومی برای همه کسانی که موضوع مشابهی را جستجو می‌کنند قابل مشاهده خواهند بود. گوگل معتقد است که این قابلیت می‌تواند لایه مفیدی از بینش انسانی به نتایج جستجو اضافه کند.

با توجه به این‌که امکان ایندکس‌سازی یادداشت‌ها در وب باز وجود خواهد داشت، کاربران می‌توانند آن‌ها را مستقیما از طریق لینک‌های ایمیل و نه صرفا از طریق نتایج جستجو به اشتراک بگذارند.برای استفاده از این قابلیت، کاربران ابتدا باید از طریق Search Labs اقدام کنند. بعد از فعال کردن آن، دکمه‌های افزودن و مشاهده یادداشت‌ها در زیر نتایج جستجو ظاهر خواهند شد.

شما می‌توانید یادداشت‌های خود را با فونت‌ها و تصاویر رنگارنگ سفارشی‌سای کنید. همچنین می‌توانید به هر صفحه جستجوی گوگل رفته و یادداشت‌هایی که توسط دیگران اضافه شده‌اند را چک کنید.

قابلیت Notes ابتدا برای کاربران آمریکا و هند قابل دسترس خواهد بود. گوگل همچنین به‌دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای ارائه اطلاعات به ناشرانی است که روی محتواهای آنها یادداشت‌‌گذاری شده است.

گوگل علاوه بر Notes، قابلیت جدید دیگری به نام Follow معرفی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا درخواست‌های جستجوی خاص را دنبال کنند. پس از یک درخواست، کاربران به‌روزرسانی‌ها و نوتیفیکیشن‌هایی را درباره اتقافات مربوط به موضوعات انتخابی را دریافت خواهند کرد.

قابلیت Follow ابتدا به زبان انگلیسی در اپلیکیشن گوگل، کروم موبایل و مرورگرهای سافاری در دسترس خواهد بود. گوگل همچنین بهبودهایی در قابلیت Perspectives ایجاد کرده که محتوای شبکه‌های اجتماعی و فروم‌ها را در نتایج جستجو ترکیب می‌کند.

قابلیت Perspectives در موتور جستجوی دسکتاپ ایالات‌متحده قابل دسترس خواهد بود و اطلاعات بیشتری درباره خالقان محتوا، از جمله تصاویر پروفایل و تعداد دنبال‌کنندگان، را نشان خواهد داد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین