با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هکر 18 ساله استودیو سازنده GTA، انویدیا و اوبر به حبس ابد در بیمارستان محکوم شد
عکس : آریون کورتاج - هکر 18 ساله استودیو سازنده GTA، انویدیا و اوبر

یکی از اعضای نوجوان گروه هکر ی $Lapsus که سال گذشته اطلاعات زیادی از توسعه بازی GTA 6 را فاش کرد و همچنین به شرکت‌های دیگری از جمله اوبر (UBER) و انویدیا نیز خساراتی را وارد کرد، اکنون به حبس ابد در بیمارستان محکوم شده است.

بی‌بی‌سی نیوز در گزارش خود اعلام کرده که یک قاضی بریتانیایی، برای «آریون کورتاج» 18 ساله که مبتلا به اوتیسم است به‌دلیل هک کردن شرکت سازنده بازی‌های GTA

و همچنین افشای ویدیوهای مربوط به بازی موردانتظار GTA 6، به حبس ابد در بیمارستان محکوم کرده است.

دادگاه در تصمیم خود اعلام کرده که کورتاج در حین بازداشت واکنش‌های خشونت‌آمیزی داشته است به‌همین دلیل تا آخر عمر در یک بیمارستان امن باقی خواهد ماند، مگر اینکه پزشکان تشخیص بدهند که او دیگر خطری به‌همراه ندارد. نکته جالب توجه دیگر اینکه این هکر در حالی که تحت حفاظت پلیس بوده، استودیو راکستار را فقط با استفاده از تلویزیون هتل، موبایل خود و یک دستگاه آمازون Firestick هک کرده است.

جرایم هکر نوجوان بازی GTA

«آریون کورتاج» 18 ساله، سپتامبر سال 2022 و در حالی که برای جرایم قبلی خود با وثیقه آزاد بود، دست به یک حمله سایبری انفرادی زد. او ابتدا به شرکت مالی Revolut حمله کرد و اطلاعات حدود 5000 مشتری آن را سرقت کرد و دو روز بعد اوبر را هدف قرار داد و تقریباً 3 میلیون دلار به آن خسارت وارد کرد. این هکر نوجوان سپس استودیو راکستار گیمز، سازنده بازی‌های GTA

را هک کرد و به آن‌ها هشدار داد که کد منبع بازی GTA 6 را منتشر خواهد کرد.

کورتاج همچنین در فوریه سال 2022 شرکت انویدیا را هک کرده بود که در جریان این حمله حدود یک ترابایت داده از آن به سرقت رفت. سپس حدود 80 گیگابایت از داده‌های این شرکت توسط او منتشر شدند و هکر 18 ساله همچنین تهدید کرد که مابقی اطلاعات را نیز منتشر خواهد کرد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین