با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هکرها در سال 2023 حدود دو میلیارد دلار رمزارز سرقت کرده‌اند
عکس : سرقت رمز ارزهای در سال 2023
.

به‌گزارش De.FI، در سال جاری میلادی هکر ها حدود 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در ده‌ها حمله سایبری به سرقت برده‌اند. با وجود حجم بالای حمله‌های هکر ی، داده‌ها نشان می‌دهد که برای اولین‌بار از سال 2020 روند هک ارزهای دیجیتال نزولی شده است.وب‌سایت De.FI که پایگاه داده REKT را اداره می‌کند، بدترین هک‌های کریپتو را به‌طور سالانه منتشر می‌کند. در بین داده‌های منتشرشده، داده‌های مربوط به نفوذ به شبکه رونین در سال 2022 و سرقت بیش از 600 میلیون دلار رمزارز و هک حدود 200 میلیون دلاری سال جاری میلادی شبکه میکسین (Mixin) دیده می‌شود.

سرقت دو میلیارد دلار رمزارز در سال 2023

داده‌های De.Fi نشان می‌دهد که در سال جاری میلادی حدود دو میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است. این مقدار کریپتو در حمله‌های هکری مختلفی از دست رفته‌ است که نشان می‌دهد که شبکه کریپتو آسیب‌پذیری‌های خودش را دارد و سرمایه‌گذاران با چالش‌هایی روبه‌رو هستند.

بازار نزولی در نیمه اول 2023 باعث شد برخی سرمایه‌گذاران نسبت به بازار کریپتو ناامید شوند. هرچند برخی دیگر منتظر جهش‌های بزرگ‌تری بودند.

در اوایل ماه دسامبر، شرکت اطلاعاتی بلاکچین TRM Labs نیز تخمینی از میزان سرقت رمزارزها توسط هکرها در سال جاری منتشر کرد. به گفته این شرکت، مجموع ارزهای دیجیتال به سرقت رفته تا اواسط دسامبر حدود 1.7 میلیارد دلار بوده است.

یکی از بدترین سرقت‌های رمزارز در سال جاری به هک «اویلر فاینانس» مربوط می‌شود که در آن هکرها تقریباً 200 میلیون دلار کرپیتو سرقت کردند. همچنین هک‌های بزرگ دیگری ازجمله هک Multichain با رقم حدود 126 میلیون دلار، هک BonqDAO با رقم 120‌ میلیون دلار، هک فونیکس با رقمی درحدود 114 میلیون دلار و همچنین Atomic Wallet با سرقت حدود 100 میلیون دلار در میان صدها مورد دیگر دیده می‌شود.

سال گذشته میلادی، شرکت نظارت بر بلاکچین Chainalysis گزارشی را منتشر کرد که در‌ آن گزارش به این موضوع اشاره شده بود که هکرها حدود 3.8 میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده‌اند. از این رقم، 1.7 میلیارد دلار توسط هکرهای کره شمالی موسوم به گروه «لازاروس»، یکی از پرکارترین گروه‌های هکری رمزارز، به سرقت برده شده است.

براساس گزارش Chainalysis، هکرها 3.3 میلیارد دلار در سال 2021 سرقت کردند. هنوز مشخص نیست برای سال 2024 چه اتفاقی می‌افتد. اما به‌نظر می‌رسد روند سرقت رمزارزها همچنان باقی بماند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین