با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هیوندای الانترا، خودرو محبوب سارقان در آمریکا!
عکس : هیوندای الانترا
.

سرقت‌پذیری یک خودرو، از مشخصه‌های مهم برای شرکت‌های بیمه در آمریکا است. هرچقدر شانس سرقت یک خودرو بیشتر باشد، هزینه لازم برای بیمه کردن آن نیز افزایش خواهد یافت.به گزارش سرویس اخبار خودرو سایت شات ایکس و به نقل از دیجیاتو هیوندای الانترا موفق شده است با افزایش آمار سرقت در سال جاری، جایگاه شورولت سیلورادو را تصاحب کند و به سرقت‌پذیرترین خودرو آمریکا تبدیل شود!


هیوندای الانترا، محبوب سارقان آمریکایی!

می‌توان گفت که خودروهای کره‌ای در زمینه امنیت و محافظت از سرقت، عملکرد ضعیفی را حداقل در ایالات متحده به نمایش گذاشته‌اند. مطابق لیست ارائه شده از سوی اداره جرائم بیمه ملی (NICB)، خودروهای هیوندای و کیا بیشترین میزان سرقت را در آمریکا به خود اختصاص داده‌اند. از بین 10 خودرو پرسرقت در آمریکا، شش مورد از آن‌ها را مدل‌های هیوندای و کیا تشکیل می‌دهند. افزایش سرقت خودرو های کره‌ای از جمله هیوندای الانترا ، باعث شده است تا دیگر پیکاپ‌ها هدف محبوب سارقان نباشند. تا پیش از این، سارقان خودرو به شورولت سیلورادو و دیگر پیکاپ‌های مشابه علاقه شدیدی داشتند.

آمار سرقت خودرو در آمریکا
عکس : آمار سرقت خودرو در آمریکا

با وجود تغییر در جدول رتبه‌بندی خودروها، میزان سرقت خودرو ها در ایالات متحده نسبت به سال 2022 تنها یک درصد افزایش را نشان می‌دهد. سه خودرو برتر مورد علاقه سارقان در آمریکا هیوندای الانترا ، هیوندای سوناتا و کیا اپتیما هستند. علاوه بر کیا و هیوندای، هوندا نیز دو مدل محبوب را برای سارقان در آمریکا دارد!جدول خودروهای با آمار سرقت بالا در ایالات متحده:

رتبهمدلتعداد سرقت در سال 2023
1 هیوندای الانترا 48,445
2هیوندای سوناتا42,813
3کیا اپتیما30,204
4شورولت سیلورادو 150023,721
5کیا سول21,001
6هوندا آکورد20,895
7هوندا سیویک19,858
8کیا فورته (سراتو)16,209
9سری فورد F-15015,852
10کیا اسپورتیج15,749

براساس گزارش اداره جرائم بیمه ملی (NICB)، یک میلیون و 20 هزار و 729 دستگاه خودرو طی سال 2023 در آمریکا سرقت شد. همچنین این نهاد گزارش داده است که مجریان قانون در ایالات متحده موفق شدند تا 85 درصد از وسایل نقلیه سرقت شده را کشف کنند. همچنین 34 درصد از خودروهای سرقت شده تنها یک‌روز پس از اعلام گزارش سرقت توسط پلیس کشف شدند. اداره جرائم بیمه ملی (NICB) به مالکان خودروها توصیه می‌کند تا خودروها را در مکانی با نور کافی پارک کنند، درها و پنجره‌ها را هنگام پارک کردن قفل کنند و از قرار دادن اشیا قیمتی در اتومبیل خودداری کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین