با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اینستاگرام چشم میلیون‌ها نفر را روی جنایات اسرائیل بست!
عکس : اینستاگرام چشم میلیون‌ها نفر را روی جنایات اسرائیل بست!
.

از زمان عملیات جنبش مقاومت حماس علیه رژیم صهیونیستی صفحه‌های مربوط به فلسطین در فضای مجازی با مشکل رو به رو می‌شوند، یکی از موارد اخیر آن بسته شدن صفحه خبری فلسطین در اینستاگرام است.حساب کاربری eye on Palestine در اینستاگرام برای پوشش وقایع غزه و اخبار و ویدئوهای روزانه مربوط به فلسطینی‌‌ها تاسیس شد و شش میلیون کاربر داشت. اکنون با یک سرچ ساده درمورد این صفحه متوجه شدیم که اینستاگرام آن را پاک کرده است.فعالیت این صفحه به سال‌‌ها قبل باز می‌گردد و مشکل به وجود آمده برای آن سابقه قبلی نیز دارد، در۲۷مهر۱۴۰۱ هم اینستاگرام اعلام کرد که این صفحه را تعلیق کرده است. این صفحه در آن زمان سه میلیون دنبال کننده داشت. این اولین بار نیست که رسانه‌های اجتماعی صدای فلسطینی‌‌ها را سانسور می‌کنند. گزارش مستقلی که یک سال پس از جنگ اسرائیل در غزه در سال۲۰۲۱ توسط متا علنی شد، به این رویه اذعان‌کرده بود. متا در ماه می‌۲۰۲۱(اردیبهشت۱۴۰۰) به سانسور و سوگیری در جریان حمله اسرائیل به غزه که کشته شدن ۲۵۶ فلسطینی ازجمله ۶۶ کودک را رقم زد، محکوم شد. با وجود این باز هم شاهد سانسور صفحات مربوط به فلسطین توسط این شرکت بوده‌ایم.

به گزارش فارس، پیش از این نیز به دنبال فشارهای اتحادیه اروپا شبکه‌های مجازی اقدامات محدود سازی علیه صفحات و گروه‌های مربوط به فلسطین را انجام داده بودند. در این راستا متا اعلام کرد اقداماتی از جمله حذف محتوای حمایت از حماس در پلتفرم‌های خود را انجام می‌دهد. این پلتفرم اعلام کرده «بیش از ۷۹۵هزار محتوای عبری یا عربی را حذف یا به عنوان مزاحم علامت گذاری کرده است.»

یوتیوب نیز به عنوان یک پلتفرم بزرگ که با محدودیت‌های اتحادیه اروپا در رابطه با وقایع سرزمین‌های اشغالی روبه‌رو شد اعلام کرد: «ما ده‌‌ها هزار ویدئوی مضر را حذف کرده‌ایم و صدها کانال را بسته‌ایم.»

ضرب العجل ۲۴ ساعته این اتحادیه به ایلان ماسک باعث شد تا شبکه رسانه اجتماعی ایکس نیز اعلام کند که حساب‌های مرتبط با حماس را حذف کرده است. دستورالعمل‌های گوگل نیز تلگرام را مجبور کرد تا تعدادی از کانال‌های مرتبط با حماس را از دسترس خارج کند. این درحالی است که گوگل و اپل به درخواست اسرائیل در سرویس نقشه خود ارائه ترافیک آنلاین در سرزمین‌های اشغالی و غزه را متوقف کردند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین