با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مایکروسافت برای استقرار کامل ابر متناسب با بخش عمومی آماده می‌شود
عکس : فضای ابری مایکروسافت
.
به گفته کوری سندرز، مدیر عامل Microsoft Cloud for Industry، مایکروسافت امسال به سمت پیش‌نمایش عمومی و استقرار کامل راهکار Microsoft Cloud for Sovereignty پیش می‌رود.

این شرکت در پست بلاگ خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد راهکار ابر صنعت برای دولت‌ها و سازمان‌های بخش عمومی از زمان معرفی در تابستان گذشته، دو دور پیش‌نمایش خصوصی برای تست و تنظیم دقیق قابلیت‌هایش را پشت سر گذاشته است.

با بلوغ بازار ابری، جبهه‌های جدیدی در نبرد برای سهم بازار بین مایکروسافت و دو غول دیگر این حوزه، AWS و Google Cloud، گشوده شده است. وضعیت این صنعت نویدبخش آن است که با چاره‌جویی برای چالش‌های نظارتی، امنیتی و عملیاتی خاص، تقاضای بالقوه برای زیرساخت‌ها و خدمات ابری بالفعل شود.

رقابت بر سر قراردادهای دولتی برای ابر چیز جدیدی نیست، اما با تکامل نیازهای تکنولوژیکی، این رقابت داغ‌تر شده است.

پس از اینکه وزارت دفاع ایالات متحده در سال 2019 قراردادی 10 میلیارد دلاری با مایکروسافت برای ارائه خدمات ابری به ارتش ایالات متحده منعقد کرد، آمازون یک چالش قانونی را آغاز کرد که موجب بازبینی این قرارداد توسط بازرسی کل آمریکا شد.

وزارت دفاع آمریکا در ماه دسامبر در بیانیه‌ای تصمیم قبلی خود را لغو کرد و مسیری را برای AWS، گوگل، مایکروسافت و اوراکل برای رقابت بر سر هر یک از پروژه‌های ابری به ارزش 9 میلیارد دلار گشود.
حاکمیت دیجیتال (توانایی کنترل داده‌ها و سایر دارایی‌های فناوری اطلاعات) مبنایی برای سازمان‌های دولتی، چه در داخل و چه در خارج از کشور است. سندرز گفت که برای برآورده کردن این نیاز، مایکروسافت زون‌های فرود حاکمیتی را در فضای ابری تعریف کرد که کنترل سرتاسری را فراهم می‌آورد و رمزگذاری قوی‌تری را معرفی کرد.

تقویت قابلیت‌های امنیتی، محرمانگی و دسترسی همراه با حرکتی موازی برای ایجاد اعتماد از طریق شفافیت و خط‌مشی‌های شفاف‌تر برای داده‌ها انجام شد.

این شرکت در اطلاعیه جدید خود متعهد به خط‌مشی محدود کردن دسترسی کلید رمزگذاری و انطباق با مقررات شده است.

بخش عمومی تنها یکی از حوزه‌های تمرکز بخش ابر صنعت مایکروسافت است که راه‌کار‌های پلتفرمی برای خدمات مالی، مراقبت‌های بهداشتی، تولید و کسب‌وکارهای خرده‌فروشی ایجاد می‌کند.

به گفته سندرز، درس‌هایی که این شرکت در مورد فناوری و اعتماد آموخته است، قابل انتقال به سایر بخش‌های صنعتی است.

سندرز گفت: «تمام سناریوهای صنعت در نهایت دارای الگوهای بسیار مشابه با راهکارهای خاص متفاوت هستند. به عنوان مثال، کنترل‌های محرمانگی داده‌ها و شفافیت، ویژگی‌هایی هستند که تقریباً هر صنعتی از آنها استقبال می‌کند».
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین