با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
اپل نمی‌تواند تولید مدل اقتصادی SE را متوقف کند
عکس : آیفون SE

در شرایطی که چند ماه قبل گفته شد کمپانی اپل خط تولید گوشی آیفون SE را متوقف کرده، اما شایعات و تصاویر منتشرشده جدید نشان می‌دهد که این سری پرطرفدار و اقتصادی با تغییرات ظاهری و فنی به‌زودی به بازار برمی‌گردد.

به گزارش سرویس اخبار موبایل سایت شات ایکس و به نقل از العین در اوایل سال ۲۰۲۳ اطلاعاتی از اپل منتشر شد که توقف خط تولید آیفون SE یکی از آن‌ها بود. اما اخیرا علاوه بر رندرهای جدیدی که در فضای مجازی از گوشی SE پخش شده، شایعاتی مبنی بر استفاده از باتری آیفون ۱۴ در این گوشی و تغییر ظاهری در قسمت دوربین سلفی آن نیز منتشر شده که نشان می‌دهد اپل نمی‌تواند قید این گوشی اقتصادی را بزند و تولید آن را متوقف کند.

اپل در این سال‌ها معمولا هر دو سال یک‌بار از مدل جدید SE رونمایی کرده و آخرین‌بار هم مارس ۲۰۲۲ این اتفاق افتاد. اما از آن‌جایی که تاکنون اطلاعات مهمی از مدل جدید این گوشی فاش نشده، بنظر می‌رسد خبری از رونمایی در ماه آینده نباشد و عرضه این گوشی به سال ۲۰۲۵ و هم‌زمان با رونمایی از سری آیفون ۱۶ موکول شود.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ایکس (Majin Bu) اعلام کرد، نسل بعدی آیفون SE می‌تواند از نظر طراحی بسیار شبیه به آیفون ۱۶ فعلی باشد که هم‌اکنون در حال توسعه است. این دستگاه به احتمال زیاد دارای یک دوربین خواهد بود و این منبع شنیده که وجود جزیره پویا در آن تأیید شده است. همچنین از نظر ابعاد، با دستگاهی شبیه به آیفون XR مواجه هستیم.

تصاویری که از آیفون SE بعدی منتشر شده این گوشی را با یک دوربین روی پنل پشتی و مجهز شدن آن به جزیره پویا یا Dynamic Island در قسمت دوربین سلفی نشان می‌دهد.

ظاهراً آیفون SE بعدی دارای بریدگی مخصوص دوربین سلفی نخواهد بود و اپل تصمیم گرفته تا در آن از جزیره پویا (Dynamic Island) مدل‌های آیفون ۱۴ پرو مجهز کند.

همچنین تبدیل کابل و پورت شارژ آن به USB-C و اضافه شدن دکمه اکشن به گوشی از دیگر تغییرات محتمل در این مدل به شمار می‌روند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین