با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
چینش دوربین آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس تغییر پیدا خواهد کرد
عکس : آیفون 12
.
براساس گزارشی که توسط افشاگری با نام کاربری URedditor در شبکه اجتماعی توئیتر به اشتراک گذاشته شده است، اپل چینش دوربین دوگانه آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس را تغییر خواهد داد. از زمان عرضه آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی، دو دوربین پشتی نسخه‌های غیر پرو سری آیفون به صورت مورب در ماژول دوربین قرار گرفته‌اند. حالا اما این افشاگر ادعا کرده است که چینش دوربین‌ها در آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس مشابه گوشی آیفون ۱۲ و به صورت عمودی خواهد بود.
در حال حاضر مشخص نیست اپل به چه علتی دست به تغییر طراحی دوربین‌های نسخه‌های پلاس استاندارد آیفون ۱۶ خواهد زد چرا که طراحی دوربین موجود در مدل‌های غیر پرو سری آیفون ۱۳ و آیفون ۱۴ مورد توجه کاربران قرار گرفته است و از ظاهر زیبایی نیز بهره می‌برد. در این راستا، تغییر چینش دوربین‌های آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس احتمالا به اپل کمک خواهد کرد تا برخی از قطعات داخل دو گوشی را دوباره جای‌گذاری بکند. به علاوه، URedditor اذعان داشته است این تغییر طراحی باعث خواهد شد تا دو پرچمدار سال آینده اپل به عنوان جدیدترین نسخه سری آیفون شناخته شوند.

شایان ذکر است این افشاگر سابقه چندان مشخصی در زمینه افشای اطلاعات مربوط محصولات فناوی ندارد ولی وبسایت 9to5Google ادعا کرده است که این افشاگر در سال ۲۰۲۰ برخی از جزئیات مربوط به App Clips اپل را به درستی پیش‌بینی کرده بود. اخیرا نیز این افشاگر با انتشار پستی اعلام کرد که لنز پریسکوپی به طور اختصاصی در اختیار آیفون ۱۵ پرو مکس خواهد بود.

در نهایت باید اشاره کرد که این گزارش در حد یک شایعه زودهنگام است که نمی‌توان به آن اعتماد کامل داشت و احتمال دارد در آینده اپل برنامه‌های خود برای طراحی سری آیفون ۱۶ را به طور کامل تغییر دهد. اخیرا نیز شایعه‌ای اذعان داشت که آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس به ترتیب به نمایشگرهای ۶٫۳ اینچی و ۶٫۹ اینچی مجهز خواهند بود.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین