با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ویژگی های پنهان در آیفون ۱۵
عکس : ویژگی های پنهان در آیفون ۱۵
.

در این گزارش، گروهی از ویژگی‌های مبهم را برجسته می‌کنیم که با یادگیری و استفاده از آن‌ها، می‌توان در استفاده از گوشی‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو به مزایای بیشتری دست یافت.

نشانگرهای باتری

یکی از قابلیت‌هایی که اپل در نسخه‌های جدید آیفون ۱۵ ارائه کرده، نشانگر باتری یا قابلیت آمار است که اطلاعات جامعی در رابطه با عمر باقی‌مانده باتری گوشی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.با رفتن به برگه تنظیمات و سپس رفتن به قسمت عمومی می‌توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید. مرحله بعدی این است که به منوی About بروید و به پایین اسکرول کنید تا به انتخاب باتری جدید برسید.

این انتخاب از منو جزئیات مربوط به تاریخ تولید باتری، تاریخی که باتری برای اولین بار فعال شد و تعداد چرخه‌های شارژ باتری از زمان شروع استفاده از تلفن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

حداکثر محدودیت شارژ

 

یکی از ویژگی‌های عالی که باتری آیفون را در طولانی‌مدت حفظ می‌کند، تعیین حداکثر محدودیت شارژ است که از 80% تجاوز نمی‌کند.

این ویژگی در دنیای گوشی‌های هوشمند به عنوان روش‌های منطقی‌سازی مصرف باتری شناخته می‌شود، زیرا یکی از اولین توصیه‌هایی که همیشه برای حفظ طولانی‌ترین عمر باتری ممکن می‌شود این است که آن را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید و از گوشی غافل نشوید. تا زمانی که نرخ شارژ به کمتر از ۱۵ درصد برسد نیاز به شارژ گوشی نیست.

برای تنظیم این ویژگی جدید، می‌توانید به قسمت تنظیمات در آیفون ۱۵ بروید، سپس به بخش باتری و از آن‌جا به منوی سلامت و شارژ باتری بروید، سپس با تنظیم میزان شارژ، گزینه بهبود فرآیند شارژ را ۸۰ درصد انتخاب کنید.


قفل لنزهای اضافی را باز کنید

 

این ویژگی مربوط به نسخه آیفون ۱۵ پرو می‌باشد زیرا گوشی‌های آیفون ۱۵ پرو از قابلیتی پشتیبانی می‌کنند که شامل سه الگوی کانونی در دوربین اصلی با رزولوشن ۸ مگاپیکسل می‌باشد. این الگوها در اندازه‌های ۲۴ میلی‌متر، ۲۸ میلی‌متر و ۳۵ میلی‌متر قرار دارند.


این امکان وجود دارد که فواصل کانونی را به‌طور پیش فرض فعال کنید و این ویژگی همچنین اجازه می‌دهد تا فاصله کانونی ۲۸ میلی‌متر و ۳۵ میلی‌متر را روشن یا خاموش کنید.

پرتره‌های سریع

 

یکی از ویژگی‌های مبهم موجود در آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو، قابلیتی است که کاربر را قادر می‌سازد تا عکس‌های پرتره سریع و خودکار بگیرد.

این عکس با فشار دادن نماد «ƒ» در لنزهای منظره‌یاب در آیفون ۱۵ و ۱۵ پرو کار می‌کند، که برای گرفتن عکس‌های پرتره نیازی به تنظیم دوربین در موقعیت عمودی نیست.

نماد زنگ را در حالت بی‌صدا پنهان کنید

 


یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه آیفون ۱۵ پرو، قابلیت مخفی کردن آیکون زنگ در زمانی است که گوشی روی حالت بی‌صدا قرار می‌گیرد.

این ویژگی را می‌توان از طریق منوی تنظیمات و قسمت صدا استفاده کرد، که اجازه می‌دهد تعدادی از کارها را با دسترسی به توصیه‌ها و جعبه پاسخ لمسی در برنامه تنظیمات به سرعت انجام دهید.

 

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین