با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مهلت ثبت‌نام ۷ خودروی مونتاژی امشب تمام می‌ شود
عکس : مهلت ثبت‌نام خودرو مونتاژی
.

عرضه هفت مدل خودرو از محصولات پنج خودروساز، به صورت آزاد و از محل محصولات جدید یا ظرفیت‌های خالی موجود برخی خودروسازان که ثبت‌نام آن از دو روز پیش (دوشنبه ۲۰ آذر ماه) از طریق سامانه یکپارچه نوبت‌دهی خودروها ، آغاز شده بود، امشب به پایان خواهد رسید.در راستای اجرای طرح‌های فروش خودروهای داخلی (تولیدی و مونتاژی) از محل محصولات جدید یا ظرفیت‌های خالی موجود برخی خودروسازان به صورت آزاد (بدون قرعه‌کشی و بدون نیاز به مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در حساب وکالتی) از طریق سامانه یکپارچه نوبت‌دهی خودروها، عرضه هفت مدل خودرو از محصولات پنج شرکت خودروساز تولیدی و مونتاژی، از روز دوشنبه (۲۰ آذر ماه) آغاز شد و تا امشب به پایان می‌رسد.

در این مرحله هفت محصول هایما ۷X (ایران‌خودرو)، لاماری ایما (آرین‌موتور)، جک S۳، جک J۴ و KMC X۵ (کرمان موتور)، دایون Y۷ (ایلیاموتور) و تیگارد X۳۵ (ساینارموتور) برای مشتریان عرضه شد؛ مشتریان حائز شرایط عمومی نظیر عدم پلاک انتظامی فعال، عدم خرید ۴۸ ماهه (دو خودروساز بزرگ) و ۲۴ ماهه (خودروسازان خصوصی) از خودروسازان، حداقل سن ۱۸ سال و... می‌توانستند با تاخیری چند ساعته در آغاز فرآیند ثبت‌نام، از روز دوشنبه انتخاب خودرویی خود را داشته باشند.

این عرضه در قالب طرح فروش فوق‌العاده محصولات با موعد تحویل حداکثر سه ماهه و برای سه گروه از مشتریان عادی، مادران مشمول طرح جوانی جمعیت و دارندگان خودروهای فرسوده اجرایی شد.

بر اساس آنکه این مهلت ثبت‌نام "سه روز" در نظر گرفته شده است؛ بنابراین امشب (۲۳ و ۵۹ دقیقه چهارشنبه ۲۲ آذر ماه) این مهلت به پایان خواهد رسید.

با توجه به اینکه حدوداً دو هفته پیش، موضوع عرضه آزاد انواع محصولات خودروسازان از محل ظرفیت‌های خالی یا محصولات جدید خودروسازان در بستر سامانه یکپارچه خودروها اعلام و تاکید شد که دیگر فروش‌های مرحله‌ای (همچون دو مرحله اول فروش یکپارچه) نخواهیم داشت و با اجرایی شدن ایده معاون وزیر صمت و تغییر سازوکار سامانه یکپارچه خودروهای داخلی، خودروها به‌مرور در سامانه عرضه خواهد شد و مشتریان می‌توانند بدون آنکه نیاز به تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در حساب خود باشند؛ ثبت‌نام انجام دهند، شایان ذکر است که هر چند دیگر همچون روال طرح‌های فروش خودرو قبلی، سامانه غیرفعال و بسته نخواهد شد؛ اما این مدت زمان در نظر گرفته شده برای ثبت‌نام محصولات فوق، از جهت ظرفیت‌ در نظر گرفته شده برای این دور عرضه خودروهاست که مصرف‌کنندگان واقعی بتوانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

همانطور که یاد شد، این عرضه‌ها با توجه به عرضه محصولات جدید یا ظرفیت‌های خالی ناشی از انصراف متقاضیان و افزایش تولید، در راستای اجرای تصمیمات کارگروه خودرویی شورای رقابت و با هدف تسهیل شرایط برای کلیه متقاضیان خودرو عملیاتی شده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین