با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
.
زاکربرگ در متاورس مصاحبه برگزار کرد
عکس : مصاحبه زاکربرگ در متاورس
.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس تودی، در این مصاحبه زاکربرگ و فریدمن از آواتار هایی با کیفیت بالا برای برقراری ارتباط استفاده کردند.

این رویداد که به طور کامل در فضای متاورس انجام شد، نشان داد چگونه فناوری پیشرفته شیوه ارتباط آنلاین و همچنین ارتباط افراد با یکدیگر را شکل می دهد.

با وجود آنکه زاکربرگ و فریدمن فاصله زیادی با یکدیگر داشتند اما آواتار های آنها در حالت ۳ بعدی با قابلیت صوتی فضایی، تجربه ای جالب و مشابه واقعیت فراهم کرد.



فریدمن از میزان دقت و واقعیت گرایی متاورس شگفت زده شده بود و تاکید کرد این فناوری ارتباطات انسانی در اینترنت را دگرگون می کند. او شاهد آن بود که آواتارها می توانند حالات نامحسوس صورت و حرکات انسانی را ردیابی کنند و کنش و واکنشی معنادار بسازند.

فریدمن در این باره گفت: به نظر می رسد آینده فرارسیده است این واقعا خارق العاده است.

در مصاحبه مذکور روی فرایند دستیابی به چنین فناوری بحث شد. فریدمن و زاکربرگ اسکن هایی دقیق از آواتارهای کدک متا انجام داده بودند. این اسکن ها شامل حالات مختلف چهره بود و برای ایجاد مدل های کامپیوتری از صورت و بدن آنها استفاده شد. سپس این مدل‌ها فشرده و به‌عنوان داده ارسال شدند و آواتارها را در مقایسه با تماس‌های ویدیویی سنتی از پهنای باند بسیار کارآمد ساخت.

زاکربرگ در این باره تاکید کرد: این فناوری همه چیز را رصد می کند.

این فرایند آینده جلسات کاری و اداری را نشان می دهد.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین