با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
نرم‌افزار Find My Device گوگل با لوگوی جدید بروزرسانی شد
عکس : لوگوی جدید اپلیکیشن Find My Device
.
تابستان امسال گوگل اعلام کرد که حدودا 1 میلیارد کاربر اندرویدی در سراسر جهان از طریق اپلیکیشن Find My Device توانسته‌اند دیوایس‌های خود را پیدا کنند. در همین راستا، غول دنیای جستجوگرها اقدام به بروزرسانی لوگوی این اپلیکیشن کرد.

برای مدت ۷ سال، آیکون این اپلیکیشن شامل یک پین سفید رنگ به همراه یک تلفن سبز رنگ در میان آن بود که ظاهر نقشه‌گونه آن را به نمایش می‌گذاشت. در سال ۲۰۲۲، این لوگو با تغییرات ریزی شامل حذف سایه و شبیه‌تر شدن آن به ظاهر مدرن دیگر آیکون‌ها همراه شد.

در فوریه سال ۲۰۲۲، تغییرات زبان طراحی و جایگزین شدن زبان Material You باید روی لوگوی این اپلیکیشن نیز تأثیر می‌گذاشت، اما چنین اتفاقی رخ نداد و همان رنگ سبز به قوت خود باقی ماند.

اما امروز بالاخره شاهد تغییر لوگوی اپلیکیشن Find My Device هستیم و چهار رنگ سازمانی گوگل، به آیکون این اپلیکیشن اضافه شده و به صورت کلی، شاهد ظاهر جدید آن هستیم. البته این موضوع را هم باید در ذهن خود داشته باشید که این نرم‌افزار دیگر فقط برای گوشی‌های هوشمند نبوده و با اضافه شدن تبلت‌ها، هدفون‌ها و ساعت‌های هوشمند، این دیوایس‌ها نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند.

اضافه شدن چهار رنگ سازمانی گوگل به آیکون جدید را می‌توان کمی نامعقول به حساب آورد. چرا که هنگام سرقت یا گم کردن دیوایس، افراد معمولا به دنبال راه حلی برای کسب آرامش هستند و رنگ سبز پیشین، این موضوع را به راحتی به آن‌ها القاء می‌کرد. اما چهار رنگ قرمز، آبی، سبز و زرد بیشتر حالت سازمانی داشته و کاربران با مشکلات بیشتری می‌توانند به آن اعتماد کنند. اپلیکیشن‌هایی مانند Play Books، Google Authenticator و Arts & Culture هنوز با این فرمت سازگار نشده و راه خود را ادامه می‌دهند.
ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین