با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حذف بو و مزه آب آشامیدنی با فیلترهای نانویی
عکس : حذف بو و مزه آب آشامیدنی,فیلترهای نانویی
.

یکی از شرکت‌های فناور فیلتر تصفیه‌ آب آنتی‌باکتریال حاوی نانوذرات را به تولید رساند که به گفته آنها رنگ، بو و مزه بد آب را رفع می‌کند.

به گزارش ایسنا، برای هر یک از آلودگی‌ها حد مجازی وجود دارد که مقدار آنها در آب نباید بیش از این حد تعیین شده باشد و استفاده از سیستم تصفیه خانگی جهت رفع این نوع آلودگی‌ها است.

در دستگاه‌های تصفیه خانگی از روش‌های مختلفی مانند فیلتراسیون رسوبی، فیلتراسیون کربن بلاک فعال شده، فیلتراسیون اسمز معکوس و تبادل یونی به منظور بهبود کیفیت آب استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها از قطعات مختلفی از جمله پایه دستگاه تصفیه آب، محفظه فیلتر، سوئیچ تصفیه آب، مخزن تصفیه آب، فشارسنج، محدودکننده جریان آب، گیره فیلتر و شلنگ تصفیه آب تشکیل شده است.

در فرایند تصفیه آب، محفظه فیلتر نیز در تماس با آلودگی‌ها قرار می‌گیرد و در نتیجه استفاده از موادی با خاصیت آنتی‌باکتریال در ساخت بدنه محفظه می‌تواند به بهبود کیفیت آب تصفیه‌شده کمک کند.

به منظور ساخت بدنه فیلتر با خاصیت آنتی‌باکتریال می‌توان از مواد پلیمری حاوی نانوذرات استفاده کرد که شرکت گواراب سازان دشت سبز از این راهبرد برای تولید فیلترهای خود استفاده می‌کند.محصولات این شرکت بدون نیاز به پرتو فرابنفش می‌تواند خواص آنتی‌باکتریال ایجاد کرده و به حذف رنگ، بو و مزه بد آب کمک کند. بدنه فیلتر تصفیه‌ آب این شرکت حاوی مستربچ دارای نانوذرات با خاصیت ضد میکروبی است.

واشر حلقوی محفظه فیلتر نیز از مواد نانویی تشکیل شده است که دارای خواص آنتی‌باکتریال است. این واشرها که از پلیمر مقاوم و قابل انعطاف ساخته‌شده‌اند، آب‌بندی کامل بدون نیاز به تفلون را انجام می‌دهند.

به نقل از ستاد نانو، این شرکت با هدف طراحی، ساخت و عرضه انواع فیلترهای کربنی، پلیمری و معدنی جهت استفاده در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی مطابق با کیفیت و استانداردهای بین‌المللی در سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۷۰۰۰ مترمربع تاسیس شد و در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه آن بیش از ۷ میلیون انواع فیلتر تصفیه آب است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین