با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
شیائومی HyperOS را معرفی کرد؛ سیستم‌عاملی برای جایگزینی MIUI
عکس : سیستم عامل HyperOS
.

شیائومی یک سیستم‌عامل جدید مبتنی بر اندروید به نام HyperOS معرفی کرد. این سیستم‌عامل قرار است قابلیت‌هایی را برای کل اکوسیستم محصولات شیائومی فراتر از گوشی‌های هوشمند ارائه کند.

شیائومی اعلام کرده که سیستم عامل HyperOS در سطح جهانی قابل دسترس خواهد بود و برای اولین بار در سری شیائومی 14 عرضه خواهد شد. HyperOS به تدریج جایگزین سیستم‌عامل قدیمی MIUI خواهد شد که 13 سال پیش عرضه شد.این سیستم‌عامل در واقع برای پکپارچه‌سازی محصولات مختلف شیائومی طراحی شده و فراتر از گوشی‌های هوشمند خواهد بود. شیائومی گفته است که نرم‌افزار جدید، کل اکوسیستم محصولات این شرکت مشتمل بر 200 محصول، از جمله دستگاه‌های هوشمند خانگی، خودروها و موارد دیگر را در بر خواهد گرفت.

لی جون، مدیرعامل شیائومی در پستی در ویبو نوشته است:

ما از سال 2014 که کسب‌وکاز اینترنت اشیا شروع به شکل‌گیری کرد، در حال توسعه سیستم‌عامل خود هستیم و در سال 2017، کار تحقیق و توسعه روی یک سیستم‌عامل جدید برای پشتیبانی از همه دستگاه‌های اکوسیستم خود را بر اساس یک چارچوب سیستم یکپارچه شروع کردیم. HyperOS بر پایه یکپارچه‌سازی اندرویدِ عمیقاً تکامل‌یافته و سیستم Vela طراحی شده و ما با بازنویسی کامل معماری آن توانسته‌ایم یک پایگاه عمومی برای اینترنت همه‌چیز در ده‌ها میلیارد دستگاه و ده‌ها میلیارد اتصال در آینده بسازیم.

به این ترتیب انتظار داریم HyperOS کماکان مانند HarmonyOS هواوی، از اپلیکیشن‌های اندرویدی هم پشتیبانی کند.

هرچند شیائومی گفته HyperOS ابتدا روی سری شیائومی 14 عرضه خواهد شد، اما این شرکت اطلاعاتی از قابلیت‌های جدید آن ارائه نکرده است. انتظار می‌رود شیائومی به‌زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین