با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رئیس پلی استیشن پس از 28 سال بازنشسته خواهد شد
عکس : جیم رایان رئیس پلی استیشن
.

« جیم رایان »، رئیس پلی استیشن و مدیرعامل سونی از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. سونی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که رایان در ماه مارس سال 2024 بازنشسته خواهد شد و «هیروکی توتوکی»، مدیر ارشد عملیات سونی از آوریل 2024 به‌طور موقت مدیرعامل خواهد شد.ایرانیکارت

رایان در این بیانیه می‌گوید:

«پس از 30 سال، تصمیم گرفتم تا در مارس 2024 از سونی بازنشسته شوم. از این فرصت نهایت لذت را بردم تا بتوانم شغلی که دوست دارم را در یک شرکت بسیار خاص داشته باشم و با افرادی عالی و شرکای فوق‌العاده کار کنم. من با امتیاز کار کردن روی محصولاتی که زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است، سونی را ترک خواهم کرد. پلی استیشن همیشه بخشی از زندگی من خواهد بود و بیش از هر زمان دیگری نسبت به آینده SIE خوشبین هستم.»

فعالیت جیم رایان در پلی استیشن

رایان به مدت 28 سال در سونی مشغول به کار بوده است و سال 1994 کار خود را در چندین سمت از جمله رئیس فروش و بازاریابی جهانی در شعبه اروپایی این شرکت آغاز کرد. در سال 2019، رایان به‌عنوان رئیس و مدیرعامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (SIE)، جایگزین «جان کودرا» شد.

او در زمان حضورش در سونی، به‌ویژه روی راه‌اندازی کنسول پلی استیشن 5 نظارت داشته است. هرچند عرضه این دستگاه به دلیل محدودیت‌های زنجیره تأمین در زمان همه‌گیری کرونا و پس از آن با مشکلاتی مواجه شده بود، اما اکنون این مشکلات برطرف شده‌اند و سونی در ماه جولای اعلام کرد که تاکنون 40 میلیون PS5 فروخته است.

توتوکی در اکتبر 2023 و پیش از جدایی رایان، رئیس SIE خواهد شد. سونی می‌گوید که پس از انتصاب به‌عنوان مدیرعامل موقت، توتوکی «از نزدیک با رئیس و مدیرعامل شرکت سونی، «کنچیرو یوشیدا» و تیم مدیریت SIE همکاری خواهد کرد تا درباره فصل بعدی پلی استیشن و جانشینی مدیرعامل SIE تصمیم‌گیری کنند.»

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین