با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حضور ربات کمک‌کننده به کودکان اوتیسم و مادر یار در مسابقات رباتیک پکن
عکس : ربات کمک‌کننده به کودکان اوتیسم
.

تیم ایران در بخش لیگ خلاقیت رقابت ربات یک ۲۰۲۳ با سه ربات کمک‌کننده به کودکان اوتیسم و ربات سالمند یار و ربات مادر یار حضور می‌یابند.

به گزارش ایسنا، پریسا افشار، مربی لیگ خلاقیت مسابقات ربات یک ۲۰۲۳ پکن، گفت: این رقابت‌ها در طراحی لیگ ربات ‌ها محدودیتی قائل نشده و هر تیم باید ایده‌های نوآورانه و خلاقانه خود را بر روی ربات خود پیاده‌سازی کند.

وی ادامه داد: تیم‌های این لیگ ایده‌های خلاقانه‌ای ارائه کردند که از جمله آن ارائه ربات بهبود دهنده اختلال اوتیسم است. این ربات راهکاری را برای کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم ارائه کرده است.

افشار اظهار کرد: ربات دیگر ارائه شده در این لیگ، پرستار یار یا مادر یار است که در مهدکودک‌ها و یا منازل در کنار مادر یا پرستار قرار می‌گیرد.مربی لیگ خلاقیت ادامه داد: ربات سالمند از دیگر طرح‌های این تیم است که به کمک سالمندان می‌آید.

همچنین نجفی، مربی لیگ خلاقیت در نشست خبری امروز که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به جزئیات برگزاری لیگ راگبی با بیان اینکه این لیگ در دو بخش سینیور و جونیور برگزار می‌شود، افزود: در این لیگ از آنجایی که ربات‌ها در مقابل هم قرار می‌گیرند و امکان برخورد در آن بالا است، از این رو بدنه این ربات‌ها از فلز ساخته شده است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین