با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
با ایموجی‌ها پسوردهای قدرتمندتری بسازید
عکس : استفاده از ایموجی در پسورد
.

کارشناسان اینترنت می‌گویند که بسیاری از اپلیکیشن‌ها به زودی به کاربران خود اجازه می‌دهند تا از ایموجی‌ ها در پسورد ‌ها استفاده کنند.

استان کامینسکی، کارشناس ابر شرکت امنیت سایبری Kaspersky، در مصاحبه با وب سایت Sun گفت: استفاده از ایموجی‌ ها در رمز‌های عبور، محرمانگی و امنیت کاربران را حفظ می‌کند؛ زیرا رمز عبور آن‌ها پیچیده‌تر می‌شود.وی افزود: وقتی هکر‌ها سعی می‌کنند رمز عبور حاوی حروف، اعداد و علائم نگارشی را بدزدند، کمتر از ۱۰۰ تغییر از هر نماد وجود دارد که باید آن‌ها را امتحان کنند؛ اما اگر یک ایموجی به رمز عبور خود اضافه کنید، هکر‌ها را مجبور می‌کند تا حدود ۳۷۰۰ تغییر از هر نماد را آزمایش کنند.

این کارشناس ادامه داد: از نظر پیچیدگی، رمز عبور متشکل از ۵ علامت مختلف معادل رمز عبور معمولی متشکل از ۹ حرف و ۷ ایموجی معادل رمز عبور قوی متشکل از ۱۳ حرف معمولی است.

علاوه بر موارد فوق، کامینسکی خاطرنشان کرد که به خاطر سپردن رمز عبور متشکل از ایموجی‌ها بسیار ساده‌تر از رمز‌های حاوی حروف، اعداد و علائم نگارشی است.

موارد منفیکامینسکی گفت که استفاده از رمز‌های عبور متشکل از ایموجی‌ها می‌تواند ورود سریع به برنامه‌ها یا پلتفرم‌ها را کمی به تاخیر بیندازد و همچنین ممکن است برای کسی که در کنار شما نشسته است، کشف رمز‌های عبور شما آسان‌تر شود.

راه حل ایده آل

کامینسکی تاکید کرد که راه حل مطلوب و معقول این است که یک یا دو ایموجی به رمز عبور خود اضافه کنید تا پیچیدگی آن را افزایش دهید و بقیه آن را با حروف یا اعداد وارد کنید.

وی در پایان گفت: البته استفاده از ایموجی‌ها جایگزین دستورالعمل‌های امنیتی سنتی نیست؛ دستورالعمل‌هایی که کاربر را به استفاده از رمز‌های عبور طولانی و متنوع توصیه می‌کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین