با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
رویترز - Reuters
رویترز - Reuters
تقویم
- 02 اردیبهشت 1403
شیوا سعیدی قوی اندام - مهر نویسنده : شیوا سعیدی قوی اندام - مهر
.
فضانوردان روسی از اتمسفر زمین روی قطب فرود آمدند
عکس : فضانوردان روسی از اتمسفر زمین روی قطب فرود آمدند
.

آنها طی این عملیات نمونه اولیه یک سیستم ارتباطی برای قطب را نیز آزمایش کردند.به گزارش سرویس اخبار نجوم و فضا سایت شات ایکس و به نقل از رویترز - Reuters میخائیل کورنیینکو، الکساندر لینیک و دنیس یفرموف از یک هواپیمای ایلیوشین۷۶ در ارتفاع ۱۰۵۰۰ متری زمین به پایین پریدند و حدود ۲.۵ دقیقه بعد از سقوط آزاد و در ارتفاع هزارمتری سطح زمین، چترهای نجات آنها باز شد.

با وجود آنکه فضانوردان ماسک های گرمایشی استفاده کردند، اما گونه های هر سه نفرشان دچار سرمازدگی شده بود. آنها با سرعت ۳۰۰ کیلومتر برساعت فرود می آمدند و دمای هوا نیز حدود ۵۰- درجه سانتیگراد بود.

آنها نزدیک مقر قطبی روسیه در بارنئو فرود آمدند و توانستند با استفاده از ژنراتورهای دیزلی یک سرور را روشن و با ماهواره ارتباط برقرار کنند. این تجهیزات قبلا از ارتفاع پایین تر به همین منطقه ارسال شده بود.

فضانوردان روسی توانستند با کمک یک سیستم آزمایشی داده را ارسال کنند، هرچند قابلیت های این سیستم به قدرتمندی شرکت Iridium Communications Inc آمریکا نیست که هم اکنون پوشش ارتباطی برای هر دو قطب زمین را فراهم می کند.

در حالیکه روسیه، چین و آمریکا برای دستیابی به منابع، مسیرهای تجاری و مزایای نظامی با یکدیگر رقابت می کنند، برقراری ارتباط در قطب شمال احتمالا اهمیت بیشتری می یابد

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین