با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
ایسوس کنسول بازی دستی ROG Ally را معرفی کرد؛ قوی‌تر و بی‌صداتر از استیم دک
عکس : کنسول بازی دستی ROG Ally
.
استیم دک بی‌شک یک تحول بزرگ در دنیای کنسول‌های بازی قابل حمل بود. این کنسول می‌تواند بازی‌های PC را هر جایی برایتان اجرا کند و قیمت ۴۰۰ دلاری آن نیز هیچ جایی برای رقابت باقی نگذاشته است. اما حالا ایسوس ادعا می‌کند ROG Ally یک کنسول بهتر با دوبرابر قدرت بیشتر، نمایشگر بهتر و نویز تولیدی بسیار کمتر است.

مشخصات ایسوس ROG Ally


کنسول دستی جدید ایسوس در مقایسه با استیم دک کوچک‌تر، باریک‌تر و سبک‌تر است. ابعاد Ally معادل ۲۸ در ۱۱.۳ در ۳.۹ سانتی‌متر و وزن آن ۶۰۸ گرم اعلام شده است. این درحالیست که استیم دک ۲۹.۸ در ۱۱.۷ در ۵ سانتی‌متر ابعاد داشته و ۶۶۰ گرم نیز وزن دارد. البته استیم دک دارای دو ترک‌پد لمسی نیز هست و گریپ بهتر و قطورتری برای ارگونومی بهتر در اختیار گیمرها می‌گذارد. استیم دک همچنین ۴ دکمه در پشت بدنه دارد درحالی‌که Ally تنها دو دکمه در پشت خود دارد.

Asus ROG Ally

با این‌حال نمایشگر کنسول ایسوس از هر جهت بهتر محسوب می‌شود. ایسوس یک نمایشگر ۷ اینچی (مشابه استیم دک) اما با نسبت تصویر بهتر ۱۶:۹ را در اختیارتان می‌گذارد. این نمایشگر وضوح بیشتر فول اچ‌دی 1080p (دربرابر 800p) و با روشنایی بیشتر ۵۰۰ نیت داشته و مهم‌تر از همه نرخ نوسازی آن به‌جای ۶۰ هرتز، ۱۲۰ هرتز خواهد بود.
شاید بگویید وضوح بالاتر و نرخ نوسازی بیشتر به قدرت پردازشی و گرافیکی بیشتری هم نیاز دارد؛ همان چیزی که ROG Ally در اختیارتان خواهد گذاشت! ایسوس با همکاری AMD از تازه‌ترین تراشه مجتمع این شرکت مبتنی بر معماری Zen 4 و با گرافیک RDNA3 استفاده کرده است. به ادعای ایسوس این تراشه ۲ برابر قوی‌تر از تراشه Aerith درون استیم دک خواهد بود.

یک مزیت دیگر Ally نسبت به استیم دک، صدای نویز بسیار پایین‌تر فن‌های آن است. برخلاف استیم دک، Ally به دو فن مجهز شده و نویز آن در هنگام بازی تنها به ۲۰ دسی‌بل می‌رسد. این درحالیست که تک فن استیم دک ۳۷ دسی‌بل صدا تولید می‌کند؛ یعنی بیش از ۲ برابر (دسی‌بل مقیاسی لگاریتمی است). خوشبختانه درست مثل استیم دک امکان تعویض SSD و جوی‌استیک‌ها نیز برای کاربر وجود دارد.
کنسول ROG Ally همچنین با سیستم XG Mobile eGPU ایسوس نیز سازگاری دارد و می‌توانید یک کارت گرافیک اکسترنال (تا RTX 4090) را نیز به آن متصل کرده و قدرت آن را چندین برابر کنید. همچنین امکان اتصال آسان به تلویزیون نیز برای تبدیل به یک کنسول خانگی وجود دارد.

Asus ROG Ally

برخلاف استیم دک اینجا خبری از سیستم‌عامل استیم نیست و ایسوس از یک نسخه سفارشی از Armoury Crate خود استفاده کرده است. به این ترتیب نمی‌دانیم شارژدهی این کنسول چگونه خواهد بود.
ایسوس همچنین قیمت ROG Ally را هنوز اعلام نکرده است. انتظار داریم این کنسول قوی‌تر قیمت بیشتری هم نسبت به استیم دک داشته باشد؛ با این‌حال Dave2D می‌گوید این کنسول کماکان قیمتی رقابتی خواهد داشت.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین