با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
مشکل تکراری برای کاربران آیفون؛ چرا تیک‌تاک رمز گوشی را درخواست می‌کند؟
عکس : درخواست کردن رمز عبور کاربران iOS در تیک‌تاک

معمولاً اپلیکشن‌ها رمز عبور تلفن‌همراه را درخواست نمی‌کنند، اما درخواست مکرر وارد کردن رمز گوشی کاربران آیفون ‌ در تیک‌تاک ، کاربران را گیج‌ کرده است.

یکی از سخنگویان شرکت فناوری چینی «بایت‌دانس» مالک تیک‌تاک گفت: « درخواست کردن رمز عبور کاربران iOS یک مشکل ناشی از به‌روز رسانی تیک‌تاک است که با همکاری شریک امنیتی ما در ایالات متحده آمریکا شروع به انتشار آن کرده‌ایم. این مشکل تکراری برای کمی از کاربران ظاهر شده اما در حال حاضر حل شده است و کاربران دیگر این درخواست را نخواهند دید.»

از اوایل ماه جاری، گزارش‌های مربوط به این مشکل تکراری در شبکه‌های و رسانه‌های اجتماعی از جمله Reddit منتشر شده است.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی معروف «ردیت -Reddit» نوشت: «تیک‌تاک به طور تصادفی شروع به درخواست رمز عبور آیفون کرد تا بتوانم وارد این اپلیکیشن شوم. می‌توانم روی دکمه «لغو» در پایین کلیک کنم و اپلیکیشن را باز کنم و به فید دسترسی پیدا کنم. اما در مورد این مشکل تکراری چه کاری باید انجام دهم؟ از این بابت نگرانم.»

بسیاری از کاربران ردیت پیشنهاد به‌روز رسانی یا حذف این اپلیکیشن و نصب مجدد آن را دادند، اما این راه‌حل‌ها ناکام مانده‌اند.»

با توجه به اینکه پلتفرم تیک‌تاک متعلق به یک شرکت چینی به نام «بایت‌دانس - ByteDance» است، برخی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی معروف «ردیت» به شوخی گفتند: «دولت چین سعی می‌کند اطلاعات کاربران را جمع‌آوری کند.»

پلتفرم تیک‌تاک در بیانیه‌ای گفت: «این مشکل تنها یک باگ بود و دیگر نباید برای کاربران آیفون ظاهر شود.»

تیک‌تاک از کلیدهای عبور پشتیبانی می‌کند که به شما امکان می‌دهد با استفاده از ویژگی تشخیص چهره یا قابلیت تشخیص لمسی از iCloud وارد حساب خود شوید.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین