با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
آغاز تحقیقات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا درباره شیوه مدیریت ماسک در توییتر
عکس : تحقیقات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا درباره شیوه مدیریت ماسک در توییتر
.

در اسنادی که به تازگی به طور عمومی منتشر شده، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است، ماسک «محیطی پر هرج و مرج» در توئیتر ایجاد کرده که اجازه می دهد مقامات شرکت وظایف خود را نسبت به کمیسیون فدرال تجارت انجام ندهند.

تحقیق کمیسیون فدرال تجارت مربوط به یک تسویه بین این سازمان و توئیتر درباره استفاده از تبلیغات هدفمند فریبکارانه در زمان ریاست جک دورسی بود.

قبل از آنکه ماسک توئیتر را بخرد این شرکت ۱۵۰ میلیون دلار غرامت پرداخت و توافقنامه ای امضا کرد تا برخی اقدامات برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران را اجرا کند. اکنون به نظر می رسد پس از آنکه ماسک کنترل شرکت را برعهده گرفته، اقدامات مذکور اجرا نمی شوند و همین امر به انجام تحقیقی جدید توسط رگولاتور منجر شده است.کمیسیون فدرال تجارت آمریکا در ماه مارس تحقیقاتی درباره شیوه کنترل «فایل های توئیتر» توسط ماسک و همچنین راه اندازی «توییتر بلو» انجام داد که بدون بررسی های حریم خصوصی و امنیت تحت نظارت این سازمان شکل گرفته بود.

در جدیدترین اسناد دادگاه وزارت دادگستری آمریکا، برخی از مدیران ارشد سابق توئیتر اطلاعاتی را فراهم کرده اند. طبق اسناد این وزارتخانه «دامیان کیران» مدیر ارشد حریم خصوصی سابق توئیتر فاش کرده بود توییتر بلو چنان سریع راه اندازی شد که بررسی حریم خصوصی و امنیت منطبق با فرایند توسعه نرم افزار شرکت انجام نشد.

همچنین در این اسناد به نگرانی های کارمندان درباره تلاش ماسک برای اعطای دسترسی به سیستم های داخلی شرکت به یک خبرنگار اشاره شده بود.

در کنار این موارد دولت هشدار داده تغییر تنظیمات سرورهای شرکت بین مراکز داده ها تحت مدیریت ماسک نگران کننده است. طبق سیاست این شرکت سرورها باید قبل از جابه جایی پاکسازی شوند اما به گفته کارمندان سابق چنین اقدامی انجام نشد.

همچنین دولت اشاره کرد اخراج سریع کارمندان تحت ریاست ماسک به کاهش قابل توجه کارمندانی منجر شده که به پیروی توئیتر از قوانین کمیسیون فدرال تجارت آمریکا کمک می کردند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین