با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
هزینه ۷ میلیون پوندی که هکرها روی دست کتابخانه ملی انگلیس گذاشتند!
عکس : هکرهی دست کتابخانه ملی انگلیس

مجرمان سایبری وب سایت کتابخانه ملی انگلیس با ۱۱ میلیون عضو را در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی حذف کردند. آنها علاوه بر وای فای ایستگاه سنت پنکراس لندن، اینترنت داخل ساختمان را نیز قطع کردند و در نتیجه کاربران نتوانستند محتوایی از مجموعه ۱۵۰ میلیون کتاب این کتابخانه سفارش دهند.

به گزارش ایتنا از مهر، هکر های گروه Rhysida که این عملیات را انجام دادند و پس از آنکه مقامات از پرداخت باج ۶۰۰ هزار پوندی سرباز زدند، مجرمان صدها هزار فایل آنلاین مسروقه از جمله اطلاعات مشتریان و کارمندان را منتشر کردند.

به نوشته فایننشال تایمز کتابخانه ۴۰ درصد از ذخایر مالی خود را برای احیای فعالیت ها استفاده می کند که احتمالا معادل ۶یا ۷ میلیون پوند از سرمایه ۱۶.۴ میلیون پوندیاست که برای بازی سرویس های دیجیتال آن در نظرگرفته شده اما هنوز تخصیص نیافته است.

سخنگوی کتابخانه ملی انگلیس در این باره گفت: هزینه های نهایی برای احیای فعالیت ها پس از حمله سایبری هنوز تایید نشده اند. کتابخانه بریتیش و وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش( پشتیبان آن) به طور مداوم و مرتب در ارتباط هستند.

این کتابخانه همیشه ذخایر مالی خود را برای برطرف کردن اختلالات غیرمنتظره حفظ می کند و در این مرحله هیچ پیشنهادی برای دریافت بودجه اضافی ارائه نشده است.

دراکتبر ۲۰۲۳ میلادی اعلام شد مرکز ملی امنیت سایبری و متخصصان این امر درباره حمله تحقیق می کنند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین