با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
تجهیز کشور به ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی با ظرفیت دانش‌بنیانی
عکس : تجهیز کشور به ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی با ظرفیت دانش‌بنیانی
.

دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست‌جمهوری از راه‌اندازی ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی در استان‌های مختلف با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا شمس اردکانی در نشست خبری امروز که در محل ساختمان معاونت علمی ریاست‌جمهوری برگزار شد، با اشاره به صدرنشینی ایران در حوزه گیاهان دارویی ، افزود: این ستاد برای حفظ موقعیت و دستاوردهای کشور در این حوزه در ۳ زمینه آموزش، پژوهش و خدمات برنامه‌هایی را تدوین کرده است.وی با بیان اینکه کشور، حرکت در مرزهای علم را شروع کرده، به طوری‌که اکنون چهارمین کشور تولیدکننده علم در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی است، اظهار کرد: این جایگاه حاصل حرکت خوب و هوشمندانه در این حوزه بوده است.

شمس اردکانی یادآور شد: تولید علم، حاصل پژوهش است؛ لذا برای سوق دادن حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به سمت محصول محور باید از نتایج پژوهش‌ها بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی با بیان اینکه در حال حاضر حدودا ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی موفق به اخذ تاییدیه دانش‌بنیانی شده‌اند، خاطر نشان کرد: ایجاد و تجهیز مراکز تخصصی و نوآوری در دستور کار این ستاد است که در این راستا معاونت علمی و ستاد گیاهان دارویی حمایت‌هایی خواهند داشت.

وی ادامه داد: قرار است ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی با حمایت معاونت علمی در کاشان، کاشمر، مشهد و خوزستان راه‌اندازی شود.

شمس‌اردکانی با بیان این‌که راه‌اندازی دو پالایشگاه رو به اتمام است، گفت: اقدامات راه‌اندازی سه پالایشگاه دیگر در دست انجام است.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین