با شات ایکس همیشه در فناوری بروز باشید
حل مشکل بی‌کیفیت شدن عکس‌ها در به‌روزرسانی جدید واتس‌اپ
عکس : بی‌کیفیت شدن عکس‌ در واتس‌اپ
.

واتس‌اپ دیگر عکس‌ها را خراب نمی‌کند.

این برنامه پیام‌رسان روشی بسیار پرطرفدار برای به‌اشتراک‌گذاری عکس و فیلم با دیگران است. اما [برنامه پیام‌رسان] کیفیت عکس‌ها را پایین می‌آورد و اندازه آن‌ها را بسیار کاهش می‌دهد، این یعنی عکس با کیفیتی بسیار پایین‌تر به دست گیرنده می‌رسد.

اینک واتس‌اپ اعلام کرده درحال ارائه به‌روزرسانی است که به کاربران امکان می‌دهد تصاویر را با کیفیت اچ‌دی و وضوح بالا به‌اشتراک بگذارند.

واتس‌اپ گفت که این به‌روزرسانی برای تصاویر «طی چند هفته آینده» ارائه می‌شود. ویدیوهای اچ‌دی «به‌زودی»، احتمالا با مدت زمان طولانی‌تر در دسترس قرار می‌گیرد.

از تمام تصاویر مثل پیام‌هایی که در این برنامه ارسال می‌شوند با رمزگذاری سرتاسری محافظت می‌شود.واتس‌اپ همچنان کیفیت استاندارد را گزینه پیش‌فرض برای ارسال تصاویر قرار می‌دهد. این برنامه گفته است برای «تضمین اشتراک‌گذاری سریع و مطمئن تصاویر با واتس‌اپ» این گزینه در جای خود می‌ماند.

همچنین کاربران می‌توانند تصاویر را با کیفیت استاندارد دریافت کنند – حتی اگر با کیفیت اچ‌دی ارسال شده باشد. اگر تصاویر برای فردی ارسال می‌شود که اتصال اینترنتی ضعیفی دارد، آن را با کیفیت استاندارد دریافت می‌کند و این امکان به او داده می‌شود که آن را به وضوح بالا ارتقا بدهد.

مدت‌ها است که واتس‌اپ گزینه‌ای را برای تغییر کیفیت تصاویر ارسالی یا انتخاب خودکار بین ارسال تصاویر بهتر یا صرفه‌جویی داده‌ها با توجه به اتصال ارائه می‌دهد. اما حتی با انتخاب گزینه «بهترین کیفیت» نیز تصاویر به‌شدت فشرده می‌شوند و جزئیات و وضوح تصویر اصلی از بین می‌رود.

تاکنون کاربران مجبور بوده‌اند برای ارسال تصاویر با کیفیت بالا به راه حل‌های پیچیده روی بیاورند. این کار مستلزم آن بود که از گزینه‌های به‌اشتراک‌گذاری اسناد واتس‌اپ بهره بگیرند – راهی که دیگر نیازی به استفاده از آن نیست.

واتس‌اپ به کوچک کردن و کاهش کیفیت تصاویر ارسالی معروف بود. بیشتر بسترهای مجازی دیگر – از جمله بسترهای مجازی تولید متا مانند اینستاگرام و مسنجر – در حفظ کیفیت تصاویر ارسالی به‌مراتب عملکرد بهتری دارند.

ارسال این خبر برای دوستان در شبکه های مجازی :
تلگرامواتساپایتاتوییترفیس بوکلینکدین